Co je ta EU vlastně zač?

Letos se budou 24. a 25. května konat volby do Evropského parlamentu. Při těch v roce 2014 byla v ČR účast pouhých 18,2 %, což byla druhá nejnižší účast ze všech členských zemí EU. Evropský parlament je jediná přímo volená instituce Evropské unie, a proto jsou právě tyto volby jedinečnou možností pro občany České republiky vyjádřit své stanovisko vůči EU. O projektu evropské integrace se šíří spousta fám a polopravd a málokdo opravdu ví, co je ta EU vlastně zač. Právě proto jsme se pro vás rozhodli připravit akci, kde si vysvětlíme principy fungování evropských institucí, systém voleb do Evropského parlamentu a vliv Evropské Unie na vaše životy. Na tuto akci naváže letos v dubnu debata kandidátů na europoslance.

JAK TO BUDE PROBÍHAT?
Akce bude probíhat formou moderované debaty 2 hostů, jimiž budou expert na evropskou politiku a bývalý europoslanec. Účelem celé debaty bude účastníkům co nejlépe vysvětlit principy fungování EU a jejich institucí a přiblížit jim systém voleb do Evropského parlamentu. Zúčastnění budou také aktivně zapojeni pomocí hlasování o různých otázkách týkajících se jejich vztahu směrem k EU. Část druhého bloku programu bude také věnována dotazům z publika.

JAK SE ZÚČASTNIT?
Akce je určena pro studenty středních škol. Pro účast na akci je nutná REGISTRACE na tomto odkaze: http://bit.ly/registrace_EU

Vstupné na akci je dobrovolné. Více informací zde

kdy

-

kde

SVČ Korunka
Korunní 49
Ostrava 70900
Czech Republic

Kontakt

Parlament dětí a mládeže města Ostravy